Kuželky Kolín | | A tým | III. liga mužů

Vydařený vstup A družstva do nového ročníku III. ligy. Porazilo Hořice

Kolín v úvodní utkání III. Ligy hostil rezervu prvoligových Hořic, která v loňském ročníku skončila na bronzové příčce. O tom, jak utkání dopadne, se muselo čekat až do poslední lajny. V té dominovali kolínští hráči a body si tak na účet připsal Kolín.

Hned v první lajně, ve které se za Kolín představili Šnejdar (522) – Němec (525), byl k vidění kuželkářský paradox. Němec totiž zvítězil na dráhy, za což si připsal bod, i když v počtu poražených kuželek byl 32 horší. Němec si také připsal na své konto ještě jednu kuriozitu utkání, a to když na dráze č. 1 předvedl výkon 95 poražených kuželek a jako jediný hráč utkání na této dráze nepřekonal stovku. Ale o tom píšeme velmi potichu... Také Šnejdar přidal bod a k tomu navíc 20 kuželek.

Po první lajně tak Kolín vedl 2:0 na body, ale prohrával o 12 kuželek.

Do prostřední lajny byli v kolínském dresu nominováni dorostenec Moučka, který si již za A tým zahrál v závěru loňské sezóny a Brachovec, který je v Kolíně na hostování z Kostelce nad Černými lesy a prošel si tedy třetiligovým křtem. Moučka si na první dráze vytvořil dostatečný polštář v kuželkách, který až do konce svého souboje udržoval a získal tak po výkonu 517 svůj první třetiligový skalp soupeře.

Brachovec hrál se svým soupeřem vyrovnanou partii, ale v koncovce poslední a v tomto souboji rozhodující dráhy, měl méně štěstí než soupeř a i přes, do té doby, nejlepší kolínský výkon (542) prohrál.

Po druhé třetině utkání vedl Kolín 3:1 na body, ale stále o 8 kuželek prohrával.

Vše měla rozhodnout poslední kolínská dvojice Pelák – Švorba. Oba domácí hráči první dráhu vyhráli, aby druhou pustili soupeřům. Přičemž Švorba točil na 310 a zdálo se, že má zaděláno na magickou šestistovku.

Zbývající dvě dráhy si oba KáKáčci s větším či menším přehledem (rozuměj štěstím) pohlídali a zvítězili. V závěrečných hodech mezi oběma domácími hráči mohli diváci sledovat přetahovanou o to, kdo se stane nejlepším hráčem utkání.

Nakonec se jím stal Pelák (583) a Švorba s o kuželku horším výkonem ostrouhal a na rozdíl od svého týmového kolegy se do nejlepší šestky kola neprobojoval…

Kolín nakonec zvítězil jak na body (7:1), tak i na kuželky (+65), připsal si 2 body do tabulky a minimálně do 2. kola bude na stříbrné příčce.

Sestava a výkony Kolína: Šnejdar 522 (+20, 2:2), Němec 525 (-32, 2,5:1,5), Brachovec 542 (-13, 2:2), Moučka 517 (+17, 3:1), Pelák 583 (+36, 3:1), Švorba 582 (+37, 3:1)

„Přestože výsledek vypadá poměrně jednoznačně, bylo utkání po dvou třetinách značně vyrovnané. My jsme sice vedli 3:1 na body, ale hosté vedli o 8 kuželek, takže drželi 2 body za celkově vyšší výkon. Naštěstí naši dotahováci, Pelák se Švorbou, splnili vytčený cíl a oba vyhráli. Pelák se svým výkonem dostal i do nejlepší šestky kola. Takže nakonec spokojenost,“ okomentoval výsledek utkání doyen týmu, Mirek Šnejdar.

Aktuální články

Souhrnné výsledky hráčů a hráček KK Kolín na přeborech SKKS.

O víkendu 27. - 28. 1. 2024 proběhla Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu (SKKS) v kategoriích žen, mužů, seniorek...

Přebory SKKS 2024 - žáci, žákyně a junioři, juniorky - dva postupy mezi českou elitu

O tomto víkendu proběhla Mistrovství SKKS jednotlivců ve třech kategoriích. Zástupci KK Kolín se opět po letech prosadili na stupně...

Fotovzpomínka na oslavy 85. výročí založení KK Kolín a 150 let první zmínky o kuželně v Kolíně

Ještě několik fotografií k oslavám u příležitosti oslav 150. výročí první zmínky o postavení kuželníku v Kolíně a 85. výročí...