V prosinci proběhne turnaj k oslavám 150 a 85 let

Ve dnech 14. -16. prosince 2023 proběhne na kuželně v Kutné Hoře turnaj na 120 HS jednotlivců všech kategorií (žáci 60 HS) pro registrované i neregistrované kuželkáře a zájemce z řad veřejnosti.

Turnaj je zařazen do exkluzivního seriálu akcí Tipsport Sportuj s námi, do kterého vybírá jednotlivé akce výkonný výbor České unie sportu. Je zde vysoká pravděpodobnost přítomnosti kamer České televize.

Tento turnaj bude vyvrcholením série turnajů a celoročních oslav 150. výročí první zmínky o postavení kuželníku v Kolíně a 85. výročí založení klubu sportovních kuželek Kuželkářský klub Kolín. Turnaj se uskuteční na kuželně v Kutné Hoře, neboť kolínská kuželna již neexistuje...

Akce je tudíž mj. určena na podporu vybudování nové, moderní kuželny v Kolíně. Účastníci budou moci porovnat své výkony s výkony mistra světa z roku 2007 Filpa Dejdy a vicemistryně světa z roku 2021 Vlasty Kohoutové (oba odchovanci kolínského klubu).

Součástí programu bude i výstava archiválií, dobových fotografií, medailí i autogramiáda mistrů světa a medailistů z mistrovství světa, kteří vzešli z kolínského klubu (Konířová, Dejda, Švorbová, Lauerová, Kohoutová).

Každý účastník i návštěvník obdrží upomínkové předměty. Drobné občerstvení bude samozřejmostí.

Stručná historie a současnost KK Kolín:

V průběhu 85 let trvání klub KK Kolín (dříve též Sokol Kolín a Lokomotiva Kolín) vychoval řadu vynikajících hráčů a především hráček.

Nade všemi se tyčí mistryně světa z roku 1976 Hana Konířová (roz. Mádlová) a dvojnásobný mistr světa z roku 2007 Filip Dejda, který v současné době hraje Superligu v Rakousku v dresu mistrovského St. Polten. Poslední (stříbrnou) medaili z mistrovsví světa získala v roce 2021 Vlasta Kohoutová ml., která aktuálně hájí barvy Slavie Praha.

Další odchovanec, Daniel Braun, hraje Interligu v dresu Jihlavy. Výčet dalších medailí z mistrovství světa, Evropy či domácích titulů a úspěchů by byl dlouhý a je obsažen na našem webu www.KuzelkyKolin.cz. Posledním výrazným týmovým úspěchem v Evropě byla účast mužského týmu na Poháru NBC v Ohringenu v roce 2014.

V letošním roce získala bývalá světová rekordmanka, Marie Švorbová, Cenu hejtmanky středočeského kraje, když jí byla finálovou soupeřkou oštěpařka Barbora Špotáková

V průběhu roku 2022 rozhodly početně silnější oddíly zastoupené na valné hromadě TJ Sokol Kolín o odstoupení od II. etapy rekonstruce kuželny v kolínské Sokolovně. Oddíl kuželek poté vystoupil z jednoty, založil klub KK Kolín a snaží se o vybudování kuželny vlastními silami.

K tomuto cíli napínají vedení a členové KK Kolín veškeré možné síly. Ve spolupráci s Ing. Lipovčanem a jeho kanceláří DrawING jsme vypracovali studii Multifunčního objektu pro kolínské sportovní a zájmové subjekty s kuželnou.

Za účelem získání finančních prostředků na spoluúčast na projektovou dokumentaci na „Multifunkci“ jsme požádali o povolení VEŘEJNÉ SBÍRKY, která byla schválena a od 1. 9. 2023 je možné přispívat na účet 2902598135/2010 u FIO banky Kolín.