Kolíňáci v síni slávy České kuželkářské asociace

V roce 2006 byla ustavena Síň slávy České kuželkářské asociace. Při jejím založení byla do této síně uvedena první šestice a na počátku roku 2007, při příležitosti slavnostního večera k 70. výročí kuželkářského sportu byly jejich řady rozšířeny o trojici dalších zasloužilých kuželkářů a deset velikánů našeho sportu In memoriam. Síň slávy se každoročně rozrůstá o další jména.

Je potěšitelné, že se v první šestici, která byla do Síně slávy uvedena v roce 2006, objevilo i jméno nerozlučně spjaté s naším klubem. Je to kuželkářka a trenérka par excellence, sběratelka medailí z republikových šampionátů i mistrovství světa či Evropy a její jméno zní:

MARIE ŠVOROBOVÁ, roz. Lauerová.


Aby snad nedošlo k nějakým rozporům v rodině, byl v roce 2009, uveden do Síně slávy ČKA její bratr, výborný hráč a trenér kuželek, který se prosadil na klubové i reprezentační úrovni, autor a spoluautor publikací Příručka pro trenéry v kuželkářském sportu a Trenér a trénink v kuželkách:

OLDŘICH LAUER ml.

V roce 2019 byla do Síně slávy uvedena další kolínská kuželkářka, dlouholetá spoluhráčka i soupeřka Marie Švorbové, mistryně světa z roku 1974 a držitelka dalších medailí z mistrovství světa i Evropy i československá šampionka. Členka kolínské zlaté party ze 60. a 70. let 20. století:

HANA KONÍŘOVÁ, roz. Mádlová