Turnaj mládeže O medaili M. Švorbové bude 19. 11.

2. ročník turnaj mládeže (žactvo + dorost) O medaili Marie Švorbové je organizován na počest členky našeho oddílu, která svůj život zasvětila kuželkám, jejich propagaci a po ukončení hráčské kariéry trénování dospělých (reprezentační trenérka) i mládeže (vychovala úspěšné hráčky a hráče našeho oddílu).

Místo konání: čtyřdráhová kuželna TJ Sparta Kutná Hora

Termín konání: 19. 11. 2023

Marie Švorbová se v roce 1962 stala první hráčkou Kolína (nikoliv však jedinou), která si z Mistrovství světa v kuželkách přivezla medaili. V Bukurešti pomohla družstvu ČSSR k zisku bronzové madaile. Na Mistrovství Evropy v roce 1964 v Budapešti získala bronzovou medaili s družstvem a bronzovou medaili v soutěži dvojic.

Vrcholem její hráčské kariéry byl rok 1968, když v Linci získala stříbrné medaile v družstvech a dvojicích a v jednotlivcích se stala 3. nejlepší hráčkou světa.

V roce 2006 byla Marie uvedena do Síně slávy ČKA, dále získala Stříbrnou plaketu ČKA za zásluhy, Bronzovou plaketu ČKA za reprezentaci či titul Zasloužilý mistr sportu.

V roce 2023 obdržela Cenu hejtmanky středočeského kraje, když dokázala porazit svou finálovou soupeřku, oštěpařku Barboru Špotákovou.

Aktuální články

Souhrnné výsledky hráčů a hráček KK Kolín na přeborech SKKS.

O víkendu 27. - 28. 1. 2024 proběhla Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu (SKKS) v kategoriích žen, mužů, seniorek...

Přebory SKKS 2024 - žáci, žákyně a junioři, juniorky - dva postupy mezi českou elitu

O tomto víkendu proběhla Mistrovství SKKS jednotlivců ve třech kategoriích. Zástupci KK Kolín se opět po letech prosadili na stupně...

Fotovzpomínka na oslavy 85. výročí založení KK Kolín a 150 let první zmínky o kuželně v Kolíně

Ještě několik fotografií k oslavám u příležitosti oslav 150. výročí první zmínky o postavení kuželníku v Kolíně a 85. výročí...