Veřejná sbírka na kuželnu v Kolíně

V průběhu roku 2022 rozhodly početně silnější oddíly zastoupené na valné hromadě TJ Sokol Kolín o odstoupení od II. etapy rekonstruce kuželny v kolínské Sokolovně. Oddíl kuželek poté vystoupil z jednoty, založil klub KK Kolín a snaží se, ve spolupráci s městem Kolín, o vybudování kuželny vlastními silami.

K tomuto cíli napínají vedení a členové KK Kolín veškeré možné síly. Ve spolupráci s Ing. Lipovčanem a jeho kanceláří DrawING jsme vypracovali studii Multifunčního objektu pro kolínské sportovní a zájmové subjekty s kuželnou.

Za účelem získání finančních prostředků na spoluúčast na projektovou dokumentaci na „Multifunkci“ jsme požádali o povolení VEŘEJNÉ SBÍRKY, která byla schválena a od 1. 9. 2023 je možné přispívat na účet

2902598135/2010 u FIO banky Kolín.

Věříme, že nás široká veřejnost, a to nejen ta kuželkářská, v naší snaze podpoří nejen morálně, ale i finančně. Každá zaslaná koruna nás posune blíže k našemu cíli. NOVÉ KUŽELNĚ.

DĚKUJEME dárcům, kteří již přispěli, i těm, kteří teprve přispějí.

Stručná historie a současnost KK Kolín:

V průběhu 85 let trvání klub KK Kolín (dříve též Sokol Kolín a Lokomotiva Kolín) vychoval řadu vynikajících hráčů a především hráček.

Nade všemi se tyčí mistryně světa z roku 1976 Hana Konířová (roz. Mádlová) a dvojnásobný mistr světa z roku 2007 Filip Dejda, který v současné době hraje Superligu v Rakousku v dresu mistrovského St. Polten. Poslední (stříbrnou) medaili z mistrovsví světa získala v roce 2021 Vlasta Kohoutová ml., která aktuálně hájí barvy Slavie Praha.

Další odchovanec, Daniel Braun, hraje Interligu v dresu Jihlavy. Výčet dalších medailí z mistrovství světa, Evropy či domácích titulů a úspěchů by byl dlouhý a je obsažen na našem webu www.KuzelkyKolin.cz. Posledním výrazným týmovým úspěchem v Evropě byla účast mužského týmu na Poháru NBC v Ohringenu v roce 2014.

V letošním roce získala bývalá světová rekordmanka, Marie Švorbová, Cenu hejtmanky středočeského kraje, když jí byla finálovou soupeřkou oštěpařka Barbora Špotáková…

V současné době hrajeme, trénujeme a pořádáme turnaje pro registrované i neregistrované hráče a hráčky na kuželně v Kutné Hoře. Děkujeme rodičům našich mládežníků, že i přes komplikované dojíždění do Kutné Hory, podporují své ratolesti ve sportovních kuželkách.