Kuželky Kolín |

Souhrnné výsledky hráčů a hráček KK Kolín na přeborech SKKS.

O víkendu 27. - 28. 1. 2024 proběhla Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu (SKKS) v kategoriích žen, mužů, seniorek a seniorů. KK Kolín obsadil pouze mužské kategorie.

Muži, ve čtyřčlenné sestavě M. Švorba, R .Weiss, L. Holosko a V. Zelenka) hráli svou soutěž v Kostelci nad Černými lesy. Naši dva senioři (nad 65 let) M. Šnejdar a D. Mierva hláli v Poděbradech. V obou kategoriích probíhaly v sobotu kvalifikační starty, kdy pouze 16 nejlepších z celého početného pole účastníků si mohlo zajistit postup do nedělního finále.

V Kostelci se do nedělního finále dostali M. Švorba třetím nejlepším výkonem (602) a R. Weiss čtvrtým nejlepším výkonem 599. V. Zelenkovi unikl postup o jediné místo, kdy výkonem 561 obsadil 17.místo. L. Holoskovi se vůbec nedařilo a výkonem 511 obsadil až 42 místo z 46 startujících.

V neděli se vůbec nedařilo M. Švorbovi a po dosažení výkonu 530 kuželen v celkovém součtu spadl až na 9.místo. R. Weiss v neděli zahrál 560 a v součtu obou startů mu to stačilo na udržení nepopulárního 4.místa. Je to o to smolnější a smutnější, že mu o 1 místo unikl postup na Mistrovství republiky. Přesto je romanovo umístění po dlouhé  době nejlepší, jakého bylo v kategorii mužů dosaženo.

Sobotní kvalifikace seniorů v Poděbradech vyšla oběma našim hráčům. M. Šnejdar zahrál 551, což znamenalo průběžné 8.místo. D. Mierva proklouzl do nedělního finále z 15. předposledního postupového místa výkonem 536. V neděli M. Šnejdar zahrál 533 a klesl na celkové 10.místo. D.Mierva zahrál v neděli 10. nejlepší výsledek 538, což ho vyneslo na celkové 11.místo mezi seniory.

Děkujeme všem našim hráčům za reprezentaci KK Kolín a přejeme úspěch, klidnou hlavu a pevnou ruku v  nastávajících zapasech "A" družstva ve III. KLM a "B" družstva v KP I.

Aktuální články

Poslední turnaj letošního SP mládeže.

Výsledky letošního ročníku SP mládeže.

Smifinále I.KLD

V sobotu a neděli 23.-24.3.2024 se odehrála utkání dvou semifinálových skupin I.KLD.Naše družstvo dorostu si účast vybojovalo...

Přebory SKKS 2024 - žáci, žákyně a junioři, juniorky - dva postupy mezi českou elitu

O tomto víkendu proběhla Mistrovství SKKS jednotlivců ve třech kategoriích. Zástupci KK Kolín se opět po letech prosadili na stupně...