Pavel Holoubek |

Přebory SKKS 2024 - žáci, žákyně a junioři, juniorky - dva postupy mezi českou elitu

O tomto víkendu proběhla Mistrovství SKKS jednotlivců ve třech kategoriích. Zástupci KK Kolín se opět po letech prosadili na stupně vítězů, z toho 2x na stupně nejvyšší a stali se Mistry SKKS V kuželkách pro rok 2024.

Nejdříve v sobotu 6. 1. od 09:00 na benešovské kuželně změřili své síly žáci a žákyně. Kolínské barvy reprezentovali Lukáš Hruška a Denisa Holoubková. Lukáš předvedl pozorný a soustředený výkon 376 kuželek, ktrým si zajistil vítězství a tím pádem i na postup na Mistrovství republiky žáků.

Denisa Holoubková v části do plných předčila obě hráčky na prvním a druhém místě. V hráčsky těžší části hry dorážka pak logicky zaostávala, ale i tak jí její výkonstačil na celkové třetí místo a bronzovou medaili z kategorie žákyň.

V tentýž den odpoledne se na benešovskou kuželnu sjeli ke svému Přeboru SKKS také středočeští junioři a juniorky.
Kolín zastupoval Ladislav Hetcl ml. a Natálka Krupková. Zatímco Láďa je oporou B družstva Kolína, Natálka na podzim neodehrála žádný soutěžní start protože ji plně vytěžuje studium na VŠ. Přesto chceme Natálce poděkovat, že na Mistrovství SKKS jela a vybojovala 5. místo. Láďa Hetcl pak v disciplíně 120 hs dosáhl výkonu 570 kuželek, který nikdo z jeho soupeřů nepřekonal.

Benešovská kuželna tak byla pro KK Kolín velmi štědrá a naši zástupcihned 2x zvítězili a pojednou na Mistrovstí republiky. Další medaile bronzové kvality má také svou hodnotu a doufáme, že její držitelka najde v kuželkách zalíbení a dá jim v budoucnu větší prostor.

V neděli 7. 1. měli své Mistrovství SKKS na kutnohorské kuželně dorostenci a dorostenky. Dorostenky v současné době nemáme, ale dvě želízka v ohni jsme měli v osobách Tomáše Pekaře a Jakuba Moučky. Bohužel oba mladíci se nepotkali s dobrou aktuální formou a výkony 467 resp. 465 stačily jen na šesté, respektive sedmé místo.

Vítězem SKKS dorostenců se nakonec stal Daniel Brejcha ze Sparty Kutná Hora skvělým výkonem 595 kuželek, který trénuje pod vedením kolínského trenéra Dalibora Miervy a hraje za Kolín I. dorosteneckou ligu.

Aktuální články

Poslední turnaj letošního SP mládeže.

Výsledky letošního ročníku SP mládeže.

Smifinále I.KLD

V sobotu a neděli 23.-24.3.2024 se odehrála utkání dvou semifinálových skupin I.KLD.Naše družstvo dorostu si účast vybojovalo...

Souhrnné výsledky hráčů a hráček KK Kolín na přeborech SKKS.

O víkendu 27. - 28. 1. 2024 proběhla Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu (SKKS) v kategoriích žen, mužů, seniorek...