Kuželky Kolín |

Kuželky na Karlově náměstí v Kolíně uvidíte ve středu 6. 9. 2023 od 16 hodin

V rámci akce "Kolínské sportovní kluby se představují" budete moci ve středu 6. 9. od 16:00 na kolínském Karlově náměstí navštívit i stánek Kuželkářského klubu Kolín. Na plánku zaslaném od pořadatelů nás najdete u „morového sloupu“.

Zde si budete moci prohlédnout, jak vypadá kuželka a kuželkářská koule, získáte kontakty na náš klub i informace, kde si s námi kuželky zahrát a letáček s novou akcí našeho klubu. 

Při našem posledním představení na kolínském náměstí bylo na našem stánku živo. A že kuželky nejsou jen pro „starý“ dokazuje i fotografie děvčat a chlapců z kolínské kuželkářské „líhně“.

Nebojte se vstoupit do šapitó...

Stručné představení KK Kolín:

V letošním roce slaví Kuželkářský klub Kolín dvě významná výročí. Tím prvním je 150 let první písemně doložené zmínky o kuželně v Kolíně a tím druhým 85 let od založení klubu sportovních kuželek v Kolíně v roce 1938.

V průběhu 85 let trvání vychoval Kuželkářský klub Kolín řadu vynikajících hráčů a především hráček.

Nade všemi se tyčí mistryně světa z roku 1976 Hana Konířová (roz. Mádlová) a dvojnásobný mistr světa z roku 2007 Filip Dejda, který v současné době hraje Superligu v Rakousku v dresu mistrovského St. Polten. Poslední (stříbrnou) medaili z mistrovsví světa získala v roce 2021 Vlasta Kohoutová ml., která aktuálně hájí barvy Slavie Praha.

Další odchovanec, Daniel Braun, hraje Interligu v dresu Jihlavy. Výčet dalších medailí z mistrovství světa, Evropy či domácích titulů a úspěchů by byl dlouhý a je obsažen na našem webu www.KuzelkyKolin.cz. Posledním výrazným týmovým úspěchem v Evropě byla účast mužského týmu na Poháru NBC v Ohringenu v roce 2014.

V letošním roce získala bývalá světová rekordmanka a v roce 1968 třetí nejlepší hráčka světa, Marie Švorbová, Cenu hejtmanky středočeského kraje, když ve finále předčila i oštěpařku Barboru Špotákovou…

V sezóně 2023/24 bude dorostenecké družstvo KK Kolín hrát elitní dorosteneckou soutěž, jíž je celostátní I. dorostenecká liga. Kuželky se tak řadí po bok dalších kolínských klubů, které jsou úspěšné ve výchově mládeže!

V roce 2023 již bohužel v Kolíně certifikovaná funkční kuželna pro sportovní kuželky neexistuje a členové klubu včetně mládeže a neregistrovaných kuželkářů a kuželkářek, pro které klub pořádá turnaje a dlouhodobou soutěž pod názvem Liga neregistrovaných, našli zázemí na čtyřdráhové kuželně v Kutné Hoře.

V průběhu roku 2022 totiž rozhodly početně silnější oddíly zastoupené na valné hromadě TJ Sokol Kolín o odstoupení od II. etapy rekonstrukce kuželny v kolínské Sokolovně. Všichni členové oddílu kuželek poté vystoupili z jednoty, založili klub KK Kolín a snaží se, ve spolupráci s vedením města Kolína, o vybudování kuželny vlastními silami.

K dosažení tohoto cíle vydávají vedení a členové KK Kolín veškerou možnou energii. Ve spolupráci s Ing. Lipovčanem byla vypracována studie Multifunčního objektu pro kolínské sportovní a zájmové subjekty s kuželnou.

Za účelem získání finančních prostředků na spoluúčast na projektovou dokumentaci na „Multifunkci“ požádalo vedení KK Kolín o povolení VEŘEJNÉ SBÍRKY, která byla Krajským úřadem schválena a od 1. 9. 2023 je možné přispívat na nové sportoviště v Kolíně na účet 2902598135/2010 u Fio banka Kolín.

Věříme, že nejen kolínská veřejnost podpoří snahu kuželkářů o brzký návrat do Kolína nejen morálně, ale i finančně. Více informací o kuželkářském klubu i veřejné sbírce se návštěvníci dozví v kuželkářském stánku pod „morovým“ sloupem.

Aktuální články

Souhrnné výsledky hráčů a hráček KK Kolín na přeborech SKKS.

O víkendu 27. - 28. 1. 2024 proběhla Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu (SKKS) v kategoriích žen, mužů, seniorek...

Přebory SKKS 2024 - žáci, žákyně a junioři, juniorky - dva postupy mezi českou elitu

O tomto víkendu proběhla Mistrovství SKKS jednotlivců ve třech kategoriích. Zástupci KK Kolín se opět po letech prosadili na stupně...

Fotovzpomínka na oslavy 85. výročí založení KK Kolín a 150 let první zmínky o kuželně v Kolíně

Ještě několik fotografií k oslavám u příležitosti oslav 150. výročí první zmínky o postavení kuželníku v Kolíně a 85. výročí...